A kezdetek

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kezdőknek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kanaxai
Apprentice

HozzászólásElküldve: 09.Jan. 2013 20:10    Hozzászólás témája: A kezdetek Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Tanácsot szeretnék kérni.

PC-n kezdtem el Magic-ezni a Duel of the Plainswalkers-zel kb. 1 éve. A játék nagyon jó volt arra, hogy az alapokat megtanuljam. Aztán hamar eljött a pillanat, amikor szerettem volna játszani IRL. M12-ig visszamenőleg vannak lapjaim. Viszont nem tudtam hogyan kezdjek neki. A haverokat sajnos nem érdekelte a játék, így végül elmentem pár draftra. Természetesen kikaptam; ennek ellenére nagyon tetszett. Azóta voltam pár drafton és rájöttem, hogy hasznos (főleg, amikor a tapasztaltabb játékosok elmondták a hibákat, amiket elkövettem), ámde nem éppen gazdaságos módja a tanulásnak. :-)

Közben olvasgatom a szabályzatot, Magic-es cikkek (bár egy részük még nem nekem való), nézek videókat és regisztráltam az MTGO-ra is. Bár kicsit vegyes érzelmeim vannak, mert ugyanennyi pénzért kapok papír kártyát is. :-) Viszont mindig találni valakit, akivel lehet játszani. Egyelőre nem költöttem az MTGO-n, így csak Planeswalker lapjaim vannak ill. common lapok.

Na és amiért az egészet leírtam: érdekelne mindenki véleménye arról, hogy hogyan érdemes elkezdeni (és folytatni :-) ). Pl.: ki hogy kezdte? Nagyon tetszik a játék és szeretnék benne fejlődni.

Igen, tudom: játszani kell minél többet, de hogyan? Kezdjek el MTGO-n gyakorolni (draft?) versenyeken vagy vegyek egy Standard decket és játszak azzal (MTGO-on?) stb. Tényleg minden érdekel, mert egyedül nehéz. :-)

Köszönöm előre is!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése   Binder (0 cards)
Horváth Tamás
Master Wizard

HozzászólásElküldve: 10.Jan. 2013 14:01    Hozzászólás témája: Re: A kezdetek Hozzászólás az előzmény idézésével

kanaxai írta:
Sziasztok,

Tanácsot szeretnék kérni.

PC-n kezdtem el Magic-ezni a Duel of the Plainswalkers-zel kb. 1 éve. A játék nagyon jó volt arra, hogy az alapokat megtanuljam. Aztán hamar eljött a pillanat, amikor szerettem volna játszani IRL. M12-ig visszamenőleg vannak lapjaim. Viszont nem tudtam hogyan kezdjek neki. A haverokat sajnos nem érdekelte a játék, így végül elmentem pár draftra. Természetesen kikaptam; ennek ellenére nagyon tetszett. Azóta voltam pár drafton és rájöttem, hogy hasznos (főleg, amikor a tapasztaltabb játékosok elmondták a hibákat, amiket elkövettem), ámde nem éppen gazdaságos módja a tanulásnak. Smile

Közben olvasgatom a szabályzatot, Magic-es cikkek (bár egy részük még nem nekem való), nézek videókat és regisztráltam az MTGO-ra is. Bár kicsit vegyes érzelmeim vannak, mert ugyanennyi pénzért kapok papír kártyát is. Smile Viszont mindig találni valakit, akivel lehet játszani. Egyelőre nem költöttem az MTGO-n, így csak Planeswalker lapjaim vannak ill. common lapok.

Na és amiért az egészet leírtam: érdekelne mindenki véleménye arról, hogy hogyan érdemes elkezdeni (és folytatni Smile ). Pl.: ki hogy kezdte? Nagyon tetszik a játék és szeretnék benne fejlődni.

Igen, tudom: játszani kell minél többet, de hogyan? Kezdjek el MTGO-n gyakorolni (draft?) versenyeken vagy vegyek egy Standard decket és játszak azzal (MTGO-on?) stb. Tényleg minden érdekel, mert egyedül nehéz. Smile

Köszönöm előre is!

Szia,

Én nem MTGO-n játszanék.

Szerintem Magicben fontos a közösség, ezért le kellene járnod valamelyik klubba rendszeresen játszani. Nem feltétlen versenyezni, hanem gyakorolni. Azt még a boltossal is lehet a legtöbb helyen.
Társakra szükséged van, mert a tapasztaltabbak elmondják, hogy milyen hibákat csináltál, milyen lapokat javasolnak, stb. Ismerkedni kell. Meg nézni másokat játszani, hogy mit miért és hogyan csinálnak. Ne szégyellj kérdezni.
Ahhoz, hogy másokkal játsz, szükséged lesz vagy T2 vagy EDH paklira. Esetleg Modernre. Ezek a legközkedveltebbek. Vagy marad a draft.
(Mi pl. csinálunk olyan type-2 versenyt, amiben csak commonokat lehet használni. Tanulásra pl. jó és olcsó mód.) Vagy maradnak a draftok.

Érdemes elmenni pl. a pre-releasre (sealed deck), itt láthatod a versenynaptárban, hol mikor lesz. Jan. 26-án lesz a legnagyobb, ott rengeteg hobbijátékos is játszani fog.

Érdemes becsatlakozni valamelyik sorozatba, hogy rendszeresen játssz, ha már van paklid. Vagy draftolni.

Röviden ennyi.

HT
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése   Binder (0 cards) MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kezdőknek Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.