Kezdőknek
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kezdőknek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Horváth Tamás
Master Wizard

HozzászólásElküldve: 24.Nov. 2008 14:15    Hozzászólás témája: Kezdőknek Hozzászólás az előzmény idézésével

Áve!

Szombaton volt lehetőségem követni a Holdfényben tartott "nem-pro t2 játékosok" (egy kicsit furcsának tartom ezt a kifejezést, mivel tudomásom szerint nincs olyan játékos hazánkban, aki pro. Kivéve talán Zom. Very Happy Mert a pro ugye ebből él. Max néhány negyedpro...) versenyét és szolgálnék néhány jótanáccsal a jövőre nézve.

Félreértés ne essék, nem akarom én itt osztani az észt! Nem vagyok olyan jó játékos, csak régi. Very Happy Mindenesetre úgy gondolom, hogy ezek tényleg hasznára lehetnek annak, aki komolyan szeretne versenyre járni a jövőben is. Néhány jótanács triviálisnak tűnhet, de nem írnám le, ha nem lett volna rá példa szombaton.

Keverés
A játék a keveréssel kezdődik! Mindig keverjük meg a paklinkat 3-4 féle módszerrel legalább! Ha nem tesszük, akkor olyan problémáknak nő a valószínűsége, hogy 6 földet húzunk, meg 1 aktívat, vagy éppen fordítva. Ez főleg akkor fordul elő, amikor egy játék után nem szórjuk szét a földeket, hanem úgy ahogy voltak az asztalon egymás mellett csak összesöpri őket az ember, aztán bele a többi közé. Higgyétek el, sokat számít!

Lekeverés
Ne féljünk lekeverni, mulliganezni!
Ha van 5 földünk, az paklitól függően ugyan, de az esetek 80%-ában lekeverendő. Nem szabad abban bízni, hogy "majd húzunk valamit!". Ez fordítva is igaz! Akkor sem szabad elkezdeni, ha "még 1 föld kéne, és jó". Akkor se kezdjük el a játékot, ha kezdő kezünkben nincs olyan lap, amit a meglévő földekkel ki tudnánk játszani!
Plusz egy egészségvédő tipp: SOHA ne nézzük meg, hogy "mit húztunk volna", ha eldöntöttük, hogy lekeverünk. Megóv a fölösleges stressztől! Very Happy

Mana tappelés
Nem mindegy melyik földből nyerünk ki manát, illetve milyen színűeket. Mindig figyeljünk oda, hogy melyik földünket használjuk, hogy ne tegyünk keresztbe saját magunknak. Ha rosszul csináljuk, akkor esetleg nem marad megfelelő színforrás a kezünkben lévő lapra, vagy az ellenvarázslatra, esetleg indokolatlanul sokat sebzünk magunkba a sebző földekkel.

Számon tartás
A játékhoz kapcsolódó minden adatot, értéket tartsunk precízen nyilván. Nem mindegy, hogy az ellenfél 17-ben van, vagy 15-ben, mert elfelejtette felírni a tarfire-ünk sebzését (főleg, ha ez nekünk is csak 3 órával a játék után jut eszünkbe).
Mindig tudjuk, hogy mi az ami a graveyardban van, és mi az, ami removálásra került. (pl. nehogy olyan lényt hozzon vissza valaki a grave-ből, ami nincs is ott, mert remováltuk egy magma spray-vel.)
Ha sikerült megnézni valamilyen lappal az ellenfél kezét, akkor jegyezzük meg mi van ott, mert ez megkönnyítheti döntéseinket a továbbiakban. Nem mindegy, hogy láttunk-e 2 cancelt, meg 3 lövést, vagy csak 5 földje volt...

RTFC avagy igazi magic klasszikussal élve "read the fucking card"
Nagyon fontos, hogy tisztában legyünk azzal, mit tudnak a saját lapjaink! Csukott szemmel, fél lábbal, fél szájjal és fejen állva is. Nem kell mondanom, mennyi múlhat azon, hogy például egy firespout mindent elvisz-e, vagy csak a repülő lényeket. NAGYON fontos.

Egyelőre ennyit, mert igazából épp dolgozom, csak megjött az ihlet. Smile
Ha igény van rá, esetleg folytatom. Wink

HT
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése   Binder (0 cards) MSN Messenger
hegyigab
Gazda

HozzászólásElküldve: 25.Nov. 2008 13:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez jó amit írsz. Bárcsak elolvasnák azok, akiknek szól! (Valahogy kéne valami szórólapot csinálni ezeknek a nem-pró népeknek, hogy idejöjjenek...)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése   Binder (0 cards)
BaloghAndras
Apprentice

HozzászólásElküldve: 25.Nov. 2008 13:54    Hozzászólás témája: Re: Kezdőknek Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi a vitaindítót. Hadd reflektáljak pár dologra. Van ahol kötözködni fogok, máshol meg alátámasztom a mondandódat egy-egy történettel.

Keverés:
Fontos az alapos keverés. A keverés azt jelenti, hogy a paklid lapjainak sorrendje véletlenszerű, és ismeretlen. Ebben benne van az a lehetőség is, hogy floodolni fogsz, vagy hogy manát halsz. Mégpedig a valószínűségszámítás szabályai szerint. Tehát minden olyan módszer ami csökkenti a lapok véletlenszerűségét (akár a manahalál esélyének csökkentése által) az csalásnak minősül.

Én személy szerint minden ellenfelemmel szemben gyanakodni kezdek amint tesz egyetlen olyan lépést is, ami a pakli véletlenszerűsége vagy ismeretlensége ellen hat. Tipikus példa a 2-1 leosztásos keverés. Ilyen esetben kedvem lenne visszaosztani, csak hát az sem szabályos eljárás, mert az ellenfélként nekem is azt kell garantálnom, hogy az ellenfél paklija véletlenszerű és ismeretlen legyen. De erről szerintem Gábor tudna sokat mesélni, hogy a bírók mikért adhatnak szankciókat.

Mulligan:
Egyetértek. A játék egyik legfontosabb eleme. Ha tudod, hogy az ellenfél mivel játszik, akkor azzal élni kell. Pl egy rossz matchupban megtartható az a kéz, amihez csak egy földet kell húzni 2 körön belül, és akkor isteni. Viszont egy jó machupban soha! Ugyanis a rossz matchupban várható értékben vesztenél, míg a jóban nyernél. Előbbinél sokkal agresszívebbnek kell lenni, míg utóbbinál konzervatívnak. Ugyanígy le lehet vezetni a döntési fákat aszerint, hogy ki kezd.

Mana tappelés:
Még a Sidney-i vb-n láttam egy játékost, hogy helytelen manatappelés miatt vesztett. 1-ben volt, nem nézte meg hogy mit tappel be, és a spell kijátszásához kellett még egyet sérülnie. upsz...

Számon tartás:
Én itt azt tanácsolom, hogy mindent tartson fejben az ember. Ez egyrészt gyorsabb játékot tesz lehetővé. Másrészt nehezebben olvasható le hogy mi van nálam. Ha a jegyzeteimet bogarászom, akkor az ellenfél gyanakodni kezd. Én legalábbis gyanakszom. Én akkor szoktam hibákat elkövetni, ha a szememre hagyatkozom, és nem az emlékezetemre. Pl. egy meccsen Tököli Zsolt ellen elfelejtettem támadni körökön keresztül egy lénnyel, mert néztem a pástot (és persze átsiklott a figyelmem az eternal witnessem felett) ahelyett hogy az emlékezetemre hagyatkoztam volna, ami azt is megmondta volna hogy melyik körben idéztem le, és hogy mit vettem vissza vele.

RTFC:
Ugyanaz, mint a fennti. Ha nem ismersz egy lapot, akkor olvasd el! De a legjobb, ha nem a szemedre támaszkodsz, hanem inkább az emlékezetedre. Egy másik hibám abból eredt, hogy két lap képét összekevertem a kezemben. Tipikus RTFC hiba kombinálva a szemre való hagyatkozással súlyosbítva.

Horváth Tamás írta:
Áve!

Keverés
A játék a keveréssel kezdődik! Mindig keverjük meg a paklinkat 3-4 féle módszerrel legalább! Ha nem tesszük, akkor olyan problémáknak nő a valószínűsége, hogy 6 földet húzunk, meg 1 aktívat, vagy éppen fordítva. Ez főleg akkor fordul elő, amikor egy játék után nem szórjuk szét a földeket, hanem úgy ahogy voltak az asztalon egymás mellett csak összesöpri őket az ember, aztán bele a többi közé. Higgyétek el, sokat számít!

Lekeverés
Ne féljünk lekeverni, mulliganezni!
Ha van 5 földünk, az paklitól függően ugyan, de az esetek 80%-ában lekeverendő. Nem szabad abban bízni, hogy "majd húzunk valamit!". Ez fordítva is igaz! Akkor sem szabad elkezdeni, ha "még 1 föld kéne, és jó". Akkor se kezdjük el a játékot, ha kezdő kezünkben nincs olyan lap, amit a meglévő földekkel ki tudnánk játszani!
Plusz egy egészségvédő tipp: SOHA ne nézzük meg, hogy "mit húztunk volna", ha eldöntöttük, hogy lekeverünk. Megóv a fölösleges stressztől! Very Happy

Mana tappelés
Nem mindegy melyik földből nyerünk ki manát, illetve milyen színűeket. Mindig figyeljünk oda, hogy melyik földünket használjuk, hogy ne tegyünk keresztbe saját magunknak. Ha rosszul csináljuk, akkor esetleg nem marad megfelelő színforrás a kezünkben lévő lapra, vagy az ellenvarázslatra, esetleg indokolatlanul sokat sebzünk magunkba a sebző földekkel.

Számon tartás
A játékhoz kapcsolódó minden adatot, értéket tartsunk precízen nyilván. Nem mindegy, hogy az ellenfél 17-ben van, vagy 15-ben, mert elfelejtette felírni a tarfire-ünk sebzését (főleg, ha ez nekünk is csak 3 órával a játék után jut eszünkbe).
Mindig tudjuk, hogy mi az ami a graveyardban van, és mi az, ami removálásra került. (pl. nehogy olyan lényt hozzon vissza valaki a grave-ből, ami nincs is ott, mert remováltuk egy magma spray-vel.)
Ha sikerült megnézni valamilyen lappal az ellenfél kezét, akkor jegyezzük meg mi van ott, mert ez megkönnyítheti döntéseinket a továbbiakban. Nem mindegy, hogy láttunk-e 2 cancelt, meg 3 lövést, vagy csak 5 földje volt...

RTFC avagy igazi magic klasszikussal élve "read the fucking card"
Nagyon fontos, hogy tisztában legyünk azzal, mit tudnak a saját lapjaink! Csukott szemmel, fél lábbal, fél szájjal és fejen állva is. Nem kell mondanom, mennyi múlhat azon, hogy például egy firespout mindent elvisz-e, vagy csak a repülő lényeket. NAGYON fontos.

Egyelőre ennyit, mert igazából épp dolgozom, csak megjött az ihlet. Smile
Ha igény van rá, esetleg folytatom. Wink

HT
Vissza az elejére
Horváth Tamás
Master Wizard

HozzászólásElküldve: 25.Nov. 2008 17:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hi,

Köszi a hozzászólást ill. alátámasztást! Very Happy

Kiegészíteném 1-2 gondolattal, hátha mégis idetalálnak majd azok a népek, akik viszonylag újak Magicországban.

András, (aki mellesleg épp az aktuális magyar Nemzeti Bajnok) írt egy két kifejezést, ami talán nem mindenki számára világos. Legalábbis egyelőre Very Happy Lássuk ezeket!

Manaflood
Nemes egyszerűséggel túl sok földet húzol.

Manahalál vagy manascrew
Nem húzol inkább földet.

Színhalál
Nem a megfelelő földeket húzod

Matchup
Ezzel a kifejezéssel igazából azok a játékosok fognak sokat találkozni, akiket érdekel a komoly versenyzés és eljutnak oda, hogy nekivágjanak egyszer a Nemzetinek.
Tulajdonképpen a matchup egyszerűen fogalmazva azt jelenti, hogy mekkora győzelmi esélyed van egy bizonyos pakli ellen. Az egyes formátumokon (pl. a T2) a versenypaklik fajtáinak a száma nem túl nagy. A 2008-as Nemzetin például emlékeim szerint 8-10 különböző téma volt, ill. ennek mutációi (Főként Faerie, Tarmorack, Reveillark, Monored, Kithkin, Elf, Merfolk és néhány kombó). Ezek egymással szembeni esélye mérhető (pl. 100 egymás elleni meccsből melyik hányat nyer), s ez a mutató a matchup. Persze az egymás elleni matchup bármely két pakli között letesztelhető, lehet szó hobbidekkekről is. Pl. a Monorednek jó matchup (több mint 50%-ban nyer) a Faerie, de nem jó az olyan dekk, ami sokat gyógyul (pl. MartyrLife). Kithkinnek jó matchup az elf, de nem jó a Faerie.
A matchup értéke nem állandó, lapok lecserélésével javítható. Ez viszont egy versenyen egyensúlykeresési feladat, mivel NINCS OLYAN DEKK, AMINEK MINDEN PAKLI JÓ MATCHUP. Lehet pl. olyan paklit csinálni, ami egyaránt jó Faerie, Kithkin, Elf ellen, viszont kudarcot vall Monored és Reveillark elleni játékban.
A fentiekből kifolyólag nagyban befolyásolja a versenyen való szereplésedet az, hogy milyen paklikkal fognak majd összesorsolni. Itt jön be majd egy másik fontos kifejezés, a metagame, de erről majd legközelebb!

HT

PS:
Nyugodtan egészítse ki, aki erre jár, biztosan nem tértem ki minden lényeges pontra matchup témában.
Cool
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése   Binder (0 cards) MSN Messenger
BaloghAndras
Apprentice

HozzászólásElküldve: 26.Nov. 2008 15:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Belátom, hogy elvittem kicsit a kezdő szintről a beszélgetést. Ezért most csak annyit fűzök hozzá, hogy a vörösnek nem feltétlenül kedvező ellenfél a faerie. A nemzetin pl mindkét vörös ellenfelemet simán elvertem faerivel.
Vissza az elejére
Horváth Tamás
Master Wizard

HozzászólásElküldve: 29.Nov. 2008 19:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hi,

Igértem a metagame-t múltkor. Very Happy

Elöljáróban annyit, hogy aki nem szeretne majdan versenyre járni, az nyugodtan kihagyhatja ezt a hozzászólást, és nézze meg inkább a Megasztárt! Very Happy
Aki hobbiversenyző, annak már kicsit hasznosabb feltéve, ha nyerni is akar. Very Happy
A metagame tehát, ha versenyt veszünk alapul, nemes egyszerűséggel az ott induló játékosok pakliválasztásának összetétele. Miért fontos ez?
Mert ahogy a múltkor írtam, nincs olyan pakli, amelyik minden másikat egyértelműen ver... Vagyis, a játékosnak kompromisszumokat kell kötnie, ha indul egy versenyen. Pl. Úgy rakja össze a paklit, hogy minden aggrót (pl. Kithkin, Merfolk, stb) elverjen, pl. sok gyógyulást és tömegírtást tesz bele, ugyanakkor ezzel párhuzamosan nagy valószínűséggel fel kell hogy adja a kontroll (Faerie, Cruel Ultimatum, etc.) elleni harcot. Ez akkor jó stratégia, ha a versenyen várhatóan sok aggró pakli lesz, vagyis aggró a metagame. Persze ekkor is járhat pórul a játékos, ha a sorsoláskor megkapja azt a néhány kontrollt ellenfélnek, ami indul.
Kicsi pszichológia, előrelátás, mérlegelés is van tehát a dologban. Na meg a magyar játékosok, haverok ismerete. Ki várná, hogy Tököli Zsolt egyszer aggró dekkel induljon Nemzetin... Very Happy

Az idei Nemzeti előtt mindenki sejtette, hogy a monored Demigod pakliból nagyon sok lesz (ezt mutatták a külföldi eredmények), tehát az a játékos, aki jól akart szerepelni a versenyen, annak ki kellett valamit találnia ez ellen a dekk ellen.
Meg persze, az embernek nem ártott végiggondolnia, hogy hogyan igyekszik megoldani a többi várható paklitípus elleni játékot, úgymint Faerie, Reveillark, Kithkin, Merfolk, Elf. Ahogy írtam, ezek közül néhány ellen biztosan rossz nyerési eséllyel lesz kénytelen elkezdeni a párharcot, mert nem lehet pozitív a mérleg mindegyik dekk ellen. Az a nagy kérdés, hogy melyikek legyenek azok, és hogy a side-olás után hogy tud a játékos módosítani az esélyeken.

Na Bye! Cool
Vissza az elejére
guldor
Apprentice

HozzászólásElküldve: 23.Dec. 2008 14:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Kezdő játékos vagyok, azt szeretném tudni, hol találok a SoA lapokról egy objektív limit rating listát, táblázatot, akármit. Találtam a neten draft szimulátort, de ott egyesével kell minden lapra rákérdezni, az adatbázis egyben, átláthatóan nem elérhető. (Nincs kedvem 200 lapot bepötyögni excellbe, és lehet nem is hitelesek az adatok)
Gondolom van vmi mtg-s oldal ahol vannak ilyen cuccok, csak én nem bírtam megtalálni.

A segítségeteket előre is köszönöm.
Vissza az elejére
Horváth Tamás
Master Wizard

HozzászólásElküldve: 23.Dec. 2008 15:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

guldor írta:
Sziasztok!

Kezdő játékos vagyok, azt szeretném tudni, hol találok a SoA lapokról egy objektív limit rating listát, táblázatot, akármit.

Én az essentialmagic.com-on szoktam kiadásokat nézegetni. Itt a link a SoA-hoz: http://www.essentialmagic.com//cardsets/Spoiler.asp?ID=71

Ha pedig árakra vagy kíváncsi, akkor nézheted a www.findmagiccards.com-ot dollárban, bár összességében véve Magyarországon olcsóbban kelnek el a lapok.
Vissza az elejére
guldor
Apprentice

HozzászólásElküldve: 23.Dec. 2008 15:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Horváth Tamás írta:

Én az essentialmagic.com-on szoktam kiadásokat nézegetni. Itt a link a SoA-hoz: http://www.essentialmagic.com//cardsets/Spoiler.asp?ID=71

Ha pedig árakra vagy kíváncsi, akkor nézheted a www.findmagiccards.com-ot dollárban, bár összességében véve Magyarországon olcsóbban kelnek el a lapok.

Szia!

Köszönöm, de ilyen oldalt, ahol képpel vagy csak szöveggel fenn vannak a kiegek lapjai találtam többet is. Nem voltam elég egyértelmű azthiszem. Nekem olyan lista kéne, ami rangsorolja a kieg lapjait limit versenyeken (draft, bontott) való használhatóságuk szerint. Hogy tudjam mit érdemes használni/kivenni, ha ilyen versenyre megyek. (szándékomban áll)
Vissza az elejére
hegyigab
Gazda

HozzászólásElküldve: 23.Dec. 2008 19:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

guldor írta:

Szia!

Köszönöm, de ilyen oldalt, ahol képpel vagy csak szöveggel fenn vannak a kiegek lapjai találtam többet is. Nem voltam elég egyértelmű azthiszem. Nekem olyan lista kéne, ami rangsorolja a kieg lapjait limit versenyeken (draft, bontott) való használhatóságuk szerint. Hogy tudjam mit érdemes használni/kivenni, ha ilyen versenyre megyek. (szándékomban áll)

Én mondjuk nem tudok ilyen oldalról... Szerintem magadnak kell ezt a tapasztalatot összegyűjtened gyakorlással.

Sokszor szoktam mondani, és most is érzem, hogy helyén való megállapítás ez: Kemény a világ!
Vissza az elejére
Broki
Wizard

HozzászólásElküldve: 23.Dec. 2008 22:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

guldor írta:

Nincs ilyen oldal, de a Starcitygames-en mindig vannak finom kis cikkek az adott kiadás limited toplistáiról. (mondjuk az fizetős, de csak úgy megemlítés céljából...)
De pl. kérésre szerintem bárki megírja neked a top5 pickjét minden színből, vagy mondjuk shards-ból, hogy máris a paklikoncepciókat is lássuk. Rolling Eyes
Ha lesz egy kis időm, holnap megcsinálom a sajátomat és bedobom ide, de mondjuk az nem mérvadó, lévén nem a világ legnagyobb draftere vagyok... de kiindulási pontnak jó, amibe más játékosok beletudjáűk szőni saját elképzeléseiket.
hegyigab írta:
Kemény a világ!

Régen hallottam ezt a mondatot...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése   Binder (0 cards)
hegyigab
Gazda

HozzászólásElküldve: 24.Dec. 2008 00:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Broki írta:

De pl. kérésre szerintem bárki megírja neked a top5 pickjét minden színből, vagy mondjuk shards-ból, hogy máris a paklikoncepciókat is lássuk.

Ajánlom a tanulni vágyók figyelmébe a "pro draft"-nak becézett verseny játékosainak írásait! Ezekből valóban lehet tanulni!

Balogh András: http://magyar.magicforyou.eu/clanok.php?id=494&

Nagy Ferenc: http://magyar.magicforyou.eu/clanok.php?id=493&

Zombori Csaba: http://magyar.magicforyou.eu/clanok.php?id=497&

Kukucska Zsolt: http://magyar.magicforyou.eu/clanok.php?id=499&

Nagy András: http://magyar.magicforyou.eu/clanok.php?id=500&

Csík Csaba: http://magyar.magicforyou.eu/clanok.php?id=508&

Broki írta:

hegyigab írta:
Kemény a világ!

Régen hallottam ezt a mondatot...

Hát, minden bizonnyal azért, mert régen találkoztunk. Smile
Vissza az elejére
Horváth Tamás
Master Wizard

HozzászólásElküldve: 27.Dec. 2008 21:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vagy úgy! Idea

Ahogy Broki is írta, a lapok értéke/választása drafton erősen függ néhány tényezőtől, mint pl:
- hányadik boosternél tartunk?
- milyen lapok vannak a boosterben?
- milyen jelet akarok adni a szomszédoknak?
- másoktól milyen draftolásra számítok? (pl. mindenki Naya aggrót akar összerakni a véleményem szerint, vagy netán senki nem akar Grixist, ami jó lesz akkor nekem, stb.)
- milyen jellegű dekket akarok (aggrósabb, kontrollosabb, netán kombó Razz)
- etc.

Ezek fényében nehéz univerzális igazságokat mondani.
Mindenesetre, ha általánosságban beszélünk, akkor én az alábbi, önmagukban is kiváló lapokat tartom first pick kategóriának az első boosterből:
Fehér
- Battlegrace Angel
- Elspeth
- Knight Captain of Eos határeset
- Oblivion Ring
- Scourglass
Kék
- hát ha muszáj mondani, akkor Tezzeret, aztán szedni kell rá sok artifaktot Very Happy
Fekete
- Infest
- Vein Drinker határeset
Vörös
- Caldera Hellion
- Flameblast Dragon
- Goblin Assault határeset
- Predator Dragon
Zöld
- Mycoloth határeset
- Naya Battlemage határeset
- Spearbreaker Behemoth
Multi
- Agony Warp
- Ajani Vengeant
- Branching Bolt
- Broodmate Dragon
- Jund Charm
- Rafiq
- Rhox War Monk
- Sarkhan Vol
- Sharuum
- Stoic Angel

A szimpla leszedéseket nem írtam bele, az mindig jó, ha van! Very Happy

De még egyszer mondom, a lapok draft értéke teljesen szituációfüggő! Exclamation
Vissza az elejére
randal
Wizard

HozzászólásElküldve: 06.Jan. 2009 21:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az lenne a kérdésem hogy itt láttam az ingyen draft eseményeket végig is nyálaztam őket Very Happy
Tetszetős,tetszetős és az lenne a kérdésem,hogy 3x15 Draftolt lap mellé akkármennyi landot fellehet használni+ban?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése   Binder (0 cards)
Horváth Tamás
Master Wizard

HozzászólásElküldve: 06.Jan. 2009 21:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

randal írta:
Az lenne a kérdésem hogy itt láttam az ingyen draft eseményeket végig is nyálaztam őket Very Happy
Tetszetős,tetszetős és az lenne a kérdésem,hogy 3x15 Draftolt lap mellé akkármennyi landot fellehet használni+ban?

Akármennyit fel lehet használni.

DE! Exclamation
A szabály az, hogy a paklidnak minimum 40 laposnak kell lennie földekkel együtt. Ez az esetek túlnyomó többségében azt jelenti, hogy 17 föld és 23 aktív lap. (A földek száma persze +/- változhat annak függvényében, hogy milyen nagy költségűek a lapjaid, hány drága lap van, van-e földeken kívül más manaforrásod)
40 lapnál többet összerakni ugyanakkor nem nagyon érdemes, mert az a hatékonyság rovására megy. A maradék lapok a side-od. Smile

Ha túl szájbarágós volt, és eddig is tudtad, akkor bocs!
Wink
Vissza az elejére
DBebe
Apprentice

HozzászólásElküldve: 06.Jan. 2009 21:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

randal írta:
...az lenne a kérdésem,hogy 3x15 draftolt lap mellé akármennyi land-et fel lehet használni+ban?

Természetesen!

A paklinak csak a minimum mérete van megadva: 40 lap, alap földekkel együtt. Elvileg tehát 40-nél több is lehetne, de inkább legyen pontosan 40. Nem sok dolog van, ami szinte minden szituációban igaz, de ez az. Mivel itt azzal kell játszani, ami van, tehát egy kényes szituációban gyakran csak néhány lap jelentheti a megoldást. Már ha időben felhúzod. Ilyenkor minél kevesebb a lap a pakliban, annál nagyobb az esélye, hogy az jön, ami kell. Ez igaz a földekre is, így aztán semmi nem indokolhatja, hogy 40 lapnál többel játsszál (kivéve, ha arra építesz, hogy az ellenfélnek előbb fogyjon el a paklija, ami viszont igencsak ritka stratégia).

Általánosságban a 40 lapból 17 föld használata a legáltalánosabb, 2 színű pakli esetében 9 és 8, 3 színűnél 8-7-2; 8-6-3 arányban (fő-mellék-kiegészítő szín), de ez nem kőbe vésett dolog. Alacsony managörbénél 16, magasnál 18-19 föld is elképzelhető.

Azon draftolt lapjaid, amik a 40 lapba nem férnek bele lesznek a sideboard lapjaid.
Vissza az elejére
randal
Wizard

HozzászólásElküldve: 06.Jan. 2009 21:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem,nem volt az mert most így elolvastam írásaitokat kb:Vb-én kivülieket
De! Very Happy
És mi van a Librarynak azzal a csúnya és visszaélhető tulajdonságával,amire különböző paklikat is lehet építeni pl:Traumatize-zal meg Jace Beleren stb hogy ha elfogy a Deck akkor ebben a formátumban is Game Over vagy csak ebben nem?
A Megfogalmazásért előre is elnézést Laughing
Vissza az elejére
randal
Wizard

HozzászólásElküldve: 06.Jan. 2009 21:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez a játék sava-borsa meg kell szívni Smile hogy utána észleld azt a bizonyos melegséget ott a pici kis lelkedben hogy:-Igen meg csintam xy-onodik lettem egy versenyen.Ami magicországban Very Happy elégé agy fakasztó eredmény.
Cool Peace![/card]
Vissza az elejére
randal
Wizard

HozzászólásElküldve: 06.Jan. 2009 21:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon köszi Mind kettőtöknek!
Mondom kezdő vagyok magicországban,és a Múlthét Szombati holdfényes Draftról meg lemaradtam,gondolom akkor ott tudtam volna meg ezeket a dogokat,de így jobban jártam Razz
mert csak néztem,mint az a bizonyos Rozi a mÓziban hogy ember 14 meg 15 landokat láttam azt hiszem
Vissza az elejére
DBebe
Apprentice

HozzászólásElküldve: 06.Jan. 2009 22:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

randal írta:
És mi van a Librarynak azzal a csúnya és visszaélhető tulajdonságával,amire különböző paklikat is lehet építeni pl:Traumatize-zal meg Jace Beleren stb hogy ha elfogy a Deck akkor ebben a formátumban is Game Over vagy csak ebben nem?

Igen, jól tudod, ebben a formátumban sem különböznek a paklielfogyásról szóló szabályok, mint ahogy említettem is:
Idézet:
Ez igaz a földekre is, így aztán semmi nem indokolhatja, hogy 40 lapnál többel játsszál (kivéve, ha arra építesz, hogy az ellenfélnek előbb fogyjon el a paklija, ami viszont igencsak ritka stratégia).

Tehát ha valakinek elfogy a paklija és nem tud húzni lapot amikor a szabályok erre kötelezik, akkor elveszette a meccset:
Idézet:
102.3c When a player is required to draw more cards than are left in his or her library, he or she draws the remaining cards, and then loses the game the next time a player would receive priority. (This is a state-based effect. See rule 420.)
Vissza az elejére
Horváth Tamás
Master Wizard

HozzászólásElküldve: 07.Jan. 2009 08:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Drafton meglehetősen ritka az olyan, hogy valakinek elfogyjon a paklija, mivel egyszerűen nem áll rendelkezésre elég pakliból dobató lap. Utoljára, ha jól emlékszem, shadowmoorból lehetett ilyet csinálni, de akkor is nagy szerencse kell hozzá. Ugyanis elkezdheted szedni ezt a verziót, de ha félúton veszed észre, hogy nem lesz elég megfelelő lapod, akkor nagy valószínűséggel sokkal gyengébb paklid lesz, mint egyébként lett volna.

Dbebe javasolt földmennyiségeivel vitatkoznék. Nem ilyen egyszerű a dolog, hogy 2 színnél 9-8, stb. Mint írtam, ezt nagyban befolyásolja, hogy milyen drágák a lapjaid (hogy alakul a managörbe), van-e más manaforrás, plusz hogy állsz kötött manás lapokkal.

Van egy hüvelykujj szabály erre: megszámolod a különböző manaszimbólumok számát úgy, hogy az 1 kötött 1-et ér, az egy színből két kötött 1,5-öt, az 1 színből 3 kötött 2-t. (pl. flameblast dragon: 1,5 vörösre, electrolyze 1 kékre és 1 vörösre, cruel ultimatum 1,5 vörösre, 1,5 kékre, 2 feketére, stb...)
Majd az összeg arányában osztod meg a földeket (manaforrásokat).
Pl. piros manára kijön 14, kékre 9, meg mondjuk beleraktál még néhány feketét, amire meg 2.
A mountain-island-swamp aránynak közelítenie kell a 14:9:2 arányhoz, ami azt jelenti kb, hogy 9 mountain, 6 island, 2 swamp.

Ez nehézkesnek tűnik elsőre, de egy idő után egyrészt gyorsan fog menni a számolgatás, másrészt meg nem is lesz szükség rá, mert érezni fogod. Very Happy
Vissza az elejére
Voith Hunor
Apprentice

HozzászólásElküldve: 07.Jan. 2009 11:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Horváth Tamás írta:
Utoljára, ha jól emlékszem, shadowmoorból lehetett ilyet csinálni, de akkor is nagy szerencse kell hozzá. Very Happy

Legalább tucatszor nyertem millfolk dekkel Lorwyn draftot, ott minden adott volt hozzá Smile.
Vissza az elejére
randal
Wizard

HozzászólásElküldve: 07.Jan. 2009 12:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mert Mázlista vagy ember azért!
Én kb ha bontok egy Boostert vagy netalántán veszek tournament-et(eket)
akkor nagyon ritkán jön valami jó lap,átlagban a gyak,nem-gyakjaim a jobbak,ez pl Sealded versenyen előny,de kivül meg elmebaj Wink
Ha meg versenyre mennék ak meg megfordulna jó ritka de a többi lapomhoz meg nem paszol(higgyétek el én megtudom csinálni Embarassed )
Vissza az elejére
randal
Wizard

HozzászólásElküldve: 07.Jan. 2009 12:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Visszatérve 40 lapos draftolt,vagy sealded deck csak kevésnek tünt de útán számolva már nem
Wink is olyan kevés az!
Máskor tényleg jobban odafigyelek a versenykiírásokra.
Az a baj TypeII a Metagame-et a Faery-ik meg Laveralkos kithkines Ajany Vegeantos sokatérő deckek tolják
Vissza az elejére
mbvash
Wizard

HozzászólásElküldve: 07.Jan. 2009 21:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

randal írta:
Visszatérve 40 lapos draftolt,vagy sealded deck csak kevésnek tünt de útán számolva már nem
Wink is olyan kevés az!
Máskor tényleg jobban odafigyelek a versenykiírásokra.
Az a baj TypeII a Metagame-et a Faery-ik meg Laveralkos kithkines Ajany Vegeantos sokatérő deckek tolják

Nekem megér hetente kéthetente 800 ft-ot tesztelni egyik, másik új deckem! Very Happy Ez mégse wourld tour, de azért erős mezőny és nem találkozol itthon annyi "standard" verseny deckkel! Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése   Binder (0 cards) MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kezdőknek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
1 / 6 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.