Kezdőknek
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kezdőknek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Horváth Tamás
Master Wizard

HozzászólásElküldve: 04.Jan. 2011 20:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csak annyit fűznék hozzá, hogy mindegy, milyen formátumú a pakli. Valószínűleg nem versenyzésre fogod használni, hanem mókára és gyakorlásra. Lehetőleg ne versenypaklik ellen játssz majd vele, mert rommá verik.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése   Binder (0 cards) MSN Messenger
Klujbert
Apprentice

HozzászólásElküldve: 05.Jan. 2011 14:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kb 8éve játszottam utoljára. Kiestem a lendületből, szal lesz mit gyakorolnom. Természetesen nem versenyre akarom használni. Ahhoz még gyúrnom kell pár évet, hogy odáig eljussak.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése   Binder (0 cards) MSN Messenger
bandikusz
Apprentice

HozzászólásElküldve: 11.Jan. 2011 16:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv!
Nem igazán tudtam hová írjan, ezért írom ide: nem tudnbá valaki elmondani a kiegészítők kijövési sorrendjét? mert szeretném tudni hogy a kezdetekkor milyen lapok jöttek ki.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése   Binder (0 cards) MSN Messenger
attis
Apprentice

HozzászólásElküldve: 11.Jan. 2011 18:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

@Bandikusz:

Ezen az oldalon nézz körül

http://wiki.mtgsalvation.com/article/Category:Expansions_and_sets

Évszám szerint be van sorolva az összes.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése   Binder (0 cards)
soma12
Apprentice

HozzászólásElküldve: 19.Jan. 2011 17:32    Hozzászólás témája: Prerelease Hozzászólás az előzmény idézésével

Hogyan zajlik egy prerelease verseny?

Előre is kösz
Vissza az elejére
Horváth Tamás
Master Wizard

HozzászólásElküldve: 19.Jan. 2011 20:19    Hozzászólás témája: Re: Prerelease Hozzászólás az előzmény idézésével

soma12 írta:
Hogyan zajlik egy prerelease verseny?

Előre is kösz

Mindenki kap 6 boostert. A lapokat regirsztrálni kell egy listán. Ezután általában van egy un deck swap, vagyis összekeverik a regisztrált csomagokat és valaki más által bontott kártyákat kapod meg. Utána asszem 30 perced van, hogy összerakj egy 40 lapos paklit földekkel együtt. Majd sorsolás. 2 nyert játékig tart a meccs az ellenfelek ellen. Bármelyik játék után szabadon módosíthatod a paklidat a 6 booster lapjait felhasználva, csak maradjon 40 lap. A végén, ha elég jól szerepeltél, bejutsz az első 8-ba, akik draftolnak az első helyért.
Vissza az elejére
hegyigab
Gazda

HozzászólásElküldve: 20.Jan. 2011 00:17    Hozzászólás témája: Re: Prerelease Hozzászólás az előzmény idézésével

Horváth Tamás írta:
Bármelyik játék után szabadon módosíthatod a paklidat a 6 booster lapjait felhasználva, csak maradjon 40 lap.

Két dolog kiegészítésül:

1. Ez a lehetőség, hogy bármely játék után lehet a paklin változtatni az kizárólag a prerelease-eken van.
Más versenyeken minden ellenfeleddel az első játékot ugyanazzal a paklival kell lejátszanod és csak a második és harmadik játszmára változtathatsz a paklin. (Azaz a köv. fordulóra újra vissz kell rakd a paklidat az eredeti formájára.)

2. A 40 lap az a minimum. És módosítás után ez lehet bármennyi, ha teljesül a "legalább 40 lap" feltétel.
Vissza az elejére
Péter
Apprentice

HozzászólásElküldve: 24.Feb. 2011 09:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Jó pár éve nem játszottam és mostanában szeretném újra elkezdeni és type2 formátum tűnik a legszimpatikusabbnak (átlátható lapmennyiség, illetve aránylag kiegyensúlyozottnak tünnek a színek/lapok, egy-kettőt leszámítva), és lenne néhány kérdésem ömlesztve a teljesség igénye nélkül:)
Ha jól jött le a dolog Type2-ben a legutóbbi alapkiadás(Magic 2011) és a kiegészítők két blokja(Zendikar,Scars of Mirrodin Cycle) van benne és októberben fog lecserélődni az alapkiadás illetve a Zendikar az újabbakra. (Ez bár kijelentésnek tűnik, de inkább kérdés). És ezeken a kiadásokon kívül nincs más benne a type2-ben? Szóval nincsenek olyan promos lapok amik csak az emberek 0,01%-ának van meg és akkor látod először amikor megnyerik ellened a meccset?(Másik kártyajátékban ezt volt szerencsém tapasztalni:). Attól hogy egy lap foilos lehet használni versenyeken is? Magyarországon sokan játszannak Type2-es paklikkal illetve összességében ebből van a legtöbb verseny?
Type2-ben kék counter paklinak van esélye, vagy abszolút esélytelen? Illetve type2-es tömeg(c/uc) lapokat lehet valahonnan szerezni olcsón?
(Egyébként tök hasznos ez a helyesírás ellenőrzés komment írásoknál, de a piros aláhúzás-piros háttér kombó elég ütős:)
Vissza az elejére
KG
Apprentice

HozzászólásElküldve: 24.Feb. 2011 10:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Péter!
Igenjol atlatod a Type2-t, azok a kiadasok vannak benne amit leirtal.
Spec promos lapok Magicben csak olyanok vannak amik rendes kiadasban is megjelnnek ergo mindenki hozzafer, nem ugy mint pl HKK ultraritka lap...
t2-t eleg sokan jatszanak itthon, versenkirasokat talasz ezen az oldalon valamint lesz egy nagy orszagos sorozat ahol rengeteg jatekossal megismerkedhetsz ha elnezel (www.sarkanytuz.hu)
counterelni csak a gyengek szoktak, inkabb tamadj.
tomeges c/uck nalam olcson kilora, irj privat uzenetet es egyeztetetunk:)
Vissza az elejére
hegyigab
Gazda

HozzászólásElküldve: 24.Feb. 2011 10:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Péter írta:
Jó pár éve nem játszottam és mostanában szeretném újra elkezdeni

üdv újra a klubban! Smile
Péter írta:

Ha jól jött le a dolog Type2-ben a legutóbbi alapkiadás(Magic 2011) és a kiegészítők két blokja(Zendikar,Scars of Mirrodin Cycle) van benne és októberben fog lecserélődni az alapkiadás illetve a Zendikar az újabbakra. (Ez bár kijelentésnek tűnik, de inkább kérdés).

A meglátásod helyes, az alábbi link tartalmazza, hogy adott pillanatban milyen kiadások használhatók t2-őn.
http://www.wizards.com/magic/magazine/article.aspx?x=judge/resources/sfrstandard
Péter írta:
És ezeken a kiadásokon kívül nincs más benne a type2-ben? Szóval nincsenek olyan promos lapok amik csak az emberek 0,01%-ának van meg és akkor látod először amikor megnyerik ellened a meccset?

Hát igen, ez nem hkk, itt nincsenek ilyen ultra ász lapok. Amivel játszhatsz, arra esélyed is van, hogy kibontsd egy boosterből.
Péter írta:
Attól hogy egy lap foilos lehet használni versenyeken is?

Igen, lehet, ha a lap nem különböztethető meg a többitől a pakliban. A foilok közül sokan meghajlanak, érdemes ilyen esetben valami erősebb bugyiban játszani velük.
Péter írta:
Magyarországon sokan játszannak Type2-es paklikkal illetve összességében ebből van a legtöbb verseny?

Igen. Ebből, meg boosterdraftból.
Idézet:
Illetve type2-es tömeg(c/uc) lapokat lehet valahonnan szerezni olcsón?

http://magyar.magicforyou.eu/clanok.php?id=870
Idézet:
(Egyébként tök hasznos ez a helyesírás ellenőrzés komment írásoknál, de a piros aláhúzás-piros háttér kombó elég ütősSmile

Nos, a honlap adottság, sajnos csak a tartalmába van beleszólási lehetőségünk.
Vissza az elejére
KG
Apprentice

HozzászólásElküldve: 24.Feb. 2011 10:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gabi, rontod az uzletem Evil or Very Mad

az adj commont akcio meg el??
Vissza az elejére
hegyigab
Gazda

HozzászólásElküldve: 24.Feb. 2011 12:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

KG írta:
Gabi, rontod az uzletem Evil or Very Mad

az adj commont akcio meg el??

Very Happy

Szerintem még él, ha valakinek kell common (vagy van fölös) Bíró András biztos örömmel begyűjti és újraossza.
Vissza az elejére
Péter
Apprentice

HozzászólásElküldve: 24.Feb. 2011 12:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi a válaszokat
Vissza az elejére
KG
Apprentice

HozzászólásElküldve: 24.Feb. 2011 12:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Peter!

UCk nalam olcson kilora Wink
Vissza az elejére
Horváth Tamás
Master Wizard

HozzászólásElküldve: 24.Feb. 2011 12:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Meg nálam! Smile
Tudok adni olcsón Scarsos és Besieged-es uc-kat, commonokat, csak össze kell számolnom, mennyi van. Szólj, ha érdekel!
Vissza az elejére
bandikusz
Apprentice

HozzászólásElküldve: 20.Márc. 2011 16:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

üdv!

Valaki meg tudná mondani hogyan van az elder dragon highlander?
Vissza az elejére
bandikusz
Apprentice

HozzászólásElküldve: 20.Márc. 2011 16:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ja és az adj commont! akcióval kapcsolatban. én mondjuk adok 100 c-uc-t, és valakivel elügyletelem azokat amik nekem kellenek?
Vissza az elejére
Sir McHalls
Apprentice

HozzászólásElküldve: 27.Márc. 2011 18:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bandikusz írta:
üdv!

Valaki meg tudná mondani hogyan van az elder dragon highlander?

99 lap+1 legendás lény (Generális). Minden lapból csak egy lehet a pakliban, kivéve basic land-ek. Csak olyan mana szimbólumot tartalmazó lapok szerepelhetnek a paklidban, amilyen mana szimbólumok a generálison szerepelnek (mana költség+szövegdoboz) és csak olyan színű manát nyerhetsz ki bármilyen forrásból, amilyen színek a paklidban vannak, ha valahonnan tudnál szerezni más színt, akkor az automatikusan színtelen lesz.
Tehát, ha a generálisod Thrun, the Last Troll, akkor nem lehet a paklidban:
- Swamp, mert a szövegdobozból csak a dizájn miatt hiányzik a tap: Add b to your mana pool.
- Sunpetal Grove, van a szövegdobozában fehér mana szimbólum.

De bővebben itt megtalálhatod a szabályokat és a tiltott lapok listáját (alapvetően Vintage lapkészletet használ a formátum: http://mtgcommander.net/
Vissza az elejére
worep
Apprentice

HozzászólásElküldve: 01.Ápr. 2011 14:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hellosztok,kemény 5 perce uj tag vokXD
1. számu kérdésem,ki merre h gyakorol játszik stb?..pesten..mert ugyebár ez nem single player game:D
2. kevés a cashem de vmi egész jo paklit szeretnék összehozni,bármiféle helpet szivesen fogadok,cserélgettem anno magic lapokra van a tavalyi akciobol free lapom(nagyjábol ugy 140 lapom lehet össz).
meg régen toltam kék zöld agrokontrollal(treetop village tarmogoyf cloudskte riftwalker v mi)
3. látom h vannak ingyenes versenyek,meg még nyerni is lehet,és ez fantasztikus,de mégis milyen mezőnyre lehet számitani?(hkkban 1 dungis versenyen nem férünk el pedig 40en simán lehet ott játszani).
Vissza az elejére
bubu007
Apprentice

HozzászólásElküldve: 16.Aug. 2011 22:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Talán tud nekem valaki segiteni ezért is irok most néhány sort!
Nemrég vettem meg életem első fat pack jét meg hozzá egy introt
mind a kettő 2012 es core set az intro packem Blood and fire lett.
A habitusomból itélve abszolút támadáscentrikus játékot folytatnák sok sok lényel operálva.de és itt van a de ,játékostársakat keresnék Gödöllő és vonzáskörében!!!mert egyedül ugyebár nem tul élvezetes ez a játék!továbbá ugy terveztem hogy mivel egyenlöre nincs ütöképes versenypaklim a sealed versenyformátumokat fogom keresni!
Valamint az uj kieg az Innistrad lessz ugyebár ugyhogy gondoltam megvárom és arra fogok rágyurni tudtom szerint az lessz az uj block!Vagy esetleg nyuljak vissza régebi kiadásokhoz is???mibe lenne érdemes belefektetni a pénzem??

A válaszokat elölre is köszi

Jó kártyázást mindenkinek!
üdv Kiss Gábor
Vissza az elejére
Illidan
Apprentice

HozzászólásElküldve: 22.Aug. 2011 09:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Gödöllő környékén nem nagyon tudok magic boltot, vagy kártyaklubot, de ha figyeled itt az oldalon a versenyeket akkor láthatod hol és mikor lesznek versenyek milyen formátumban.

Egyenlőre kezdőként mindenképpen az új kártyákkal kezdd, azaz M12 és az éppen aktuális kiadásokat gyűjtsd.

Annak ellenére, hgoy nincsen ütőképes versenypaklid, mindenképpen érdemes eljárni standard versenyekre is, mert a rutinosabb játékosok segíteni fognak neked összeállítani egy jobbat, ezen kívül tanulhatsz sokat a játékról, gyűjthetsz tapasztalatot, megismerhetem a játékkörnyezetet és nem utolsó sorban új barátokat szerezhetsz Smile.

Üdv és jó kártyázást!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése   Binder (0 cards)
bubu007
Apprentice

HozzászólásElküldve: 22.Aug. 2011 18:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Illidan írta:
Szia!

Gödöllő környékén nem nagyon tudok magic boltot, vagy kártyaklubot, de ha figyeled itt az oldalon a versenyeket akkor láthatod hol és mikor lesznek versenyek milyen formátumban.

Egyenlőre kezdőként mindenképpen az új kártyákkal kezdd, azaz M12 és az éppen aktuális kiadásokat gyűjtsd.

Annak ellenére, hgoy nincsen ütőképes versenypaklid, mindenképpen érdemes eljárni standard versenyekre is, mert a rutinosabb játékosok segíteni fognak neked összeállítani egy jobbat, ezen kívül tanulhatsz sokat a játékról, gyűjthetsz tapasztalatot, megismerhetem a játékkörnyezetet és nem utolsó sorban új barátokat szerezhetsz Smile.

Üdv és jó kártyázást!

Köszönöm a tájékoztatást valahogy én is igy gondoltam!!A legközelebbi hely amit találtam Vácon van meg igazábol pest sincs messze lenézek majd valamikor!!!!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kezdőknek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6
6 / 6 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.