Kérdések versenyekkel, versenyek hátterével kapcsolatban
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Riportok, versenyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
DBebe
Apprentice

HozzászólásElküldve: 20.Dec. 2008 22:06    Hozzászólás témája: Kérdések versenyekkel, versenyek hátterével kapcsolatban Hozzászólás az előzmény idézésével

Olvastam mind András, mind pedig Ferenc riportját a 2008-as VB-ről - ezúton megragadnám az alkalmat hogy gratuláljak nektek! Úgy vélem nagyon szép eredményt sikerült elérni, és mindannyian tapasztalatokban és élményekben gazdagon tértetek haza.
Már régóta motoszkáltak bennem kérdések, amiket bizonyosan meg tudtok válaszolni.

Írtátok, hogy sokáig morfondíroztatok az induló paklik pontos összetételén. Szeretném megkérdezni, hogy hogyan vágtatok neki a versenynek? Kértetek-e kölcsön lapokat hozzá, milyen mennyiségben vittetek magatokkal lapokat, hányféle paklit vittetek, kint kellett-e vásárolnotok a paklikhoz hiányzó lapokat még, stb.?
Ezek mind olyan dolgok, amik a versennyel szorosan ugyan nem függenek össze, de kíváncsi lennék, hogy ezek az előkészületek hogyan zajlanak - erről sosem olvastam még sehol.

Érdekes volt András, mint kiváló Faerie-játékos "tollából" olvasni, hogy ő bizony kitiltaná T2-ről a Bitterblossom-ot. Nem tudom eldönteni, hogy a pénzfeldobás-jellegű nyerési esély a jobb, vagy az, amikor a paklik körbeverik egymást - mindkét esetben sok múlik a szerencsén.

Kimondottan jó volt olvasni, hogy András miért az Esper-t választotta a draft esetében:
Idézet:
Ennél az asztalnál úgy gondoltam, hogy többen megpróbálnak majd 5 színű decket szedni, ugyanis ez a legújabb terméke a közös amerikai/japán iskolának. (A sejtésem be is igazolódott.)

Ez belső intuíció volt, vagy apró jelekből lehetett erre következtetni? Esetleg elcsíptél némi információmorzsát, ami alapján így gondoltad?

Üdítő volt látni a paklitokban a Deathmark-ot és a Razormane Masticore-t (András, Feri, kíváncsian várom a magyarázatot, hogy miért döntöttetek a Deathmark mellett az Infest ellenében).
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése   Binder (0 cards)
DBebe
Apprentice

HozzászólásElküldve: 20.Dec. 2008 23:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Feri írta a riportjában:
Idézet:
...tesztelések alapján bekerült main-ba olyan kártya amely on the play-nél képes elkerülni a bitterblossomot, és on-the draw-nál a processiont, side-ba pedig több megfontolásból deathmarkot játszottunk infest helyett.

Tisztáznátok az "on the play" és az "on the draw" fogalmát az érhetőség kedvéért? Kezdő játékosok is olvassák a fórumot, jó lenne ha mindenki értené és helyesen jegyezné meg a fogalmakat.

Esetleg konkrét példával alátámasztva a két fogalmat, hogy lássuk, pontosan hogyan is működik a játékban a dolog.
Vissza az elejére
Czygy
Wizard

HozzászólásElküldve: 21.Dec. 2008 16:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

DBebe írta:
Feri írta a riportjában:
Idézet:
...tesztelések alapján bekerült main-ba olyan kártya amely on the play-nél képes elkerülni a bitterblossomot, és on-the draw-nál a processiont, side-ba pedig több megfontolásból deathmarkot játszottunk infest helyett.

Tisztáznátok az "on the play" és az "on the draw" fogalmát az érhetőség kedvéért? Kezdő játékosok is olvassák a fórumot, jó lenne ha mindenki értené és helyesen jegyezné meg a fogalmakat.

Esetleg konkrét példával alátámasztva a két fogalmat, hogy lássuk, pontosan hogyan is működik a játékban a dolog.

On the play: aki kezdi a játékot
on the draw: értelem szerűen a másik játékos.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése   Binder (0 cards) MSN Messenger
BaloghAndras
Apprentice

HozzászólásElküldve: 22.Dec. 2008 09:31    Hozzászólás témája: Re: Kérdések versenyekkel, versenyek hátterével kapcsolatban Hozzászólás az előzmény idézésével

DBebe írta:
Olvastam mind András, mind pedig Ferenc riportját a 2008-as VB-ről - ezúton megragadnám az alkalmat hogy gratuláljak nektek! Úgy vélem nagyon szép eredményt sikerült elérni, és mindannyian tapasztalatokban és élményekben gazdagon tértetek haza.
Már régóta motoszkáltak bennem kérdések, amiket bizonyosan meg tudtok válaszolni.

Írtátok, hogy sokáig morfondíroztatok az induló paklik pontos összetételén. Szeretném megkérdezni, hogy hogyan vágtatok neki a versenynek? Kértetek-e kölcsön lapokat hozzá, milyen mennyiségben vittetek magatokkal lapokat, hányféle paklit vittetek, kint kellett-e vásárolnotok a paklikhoz hiányzó lapokat még, stb.?
Ezek mind olyan dolgok, amik a versennyel szorosan ugyan nem függenek össze, de kíváncsi lennék, hogy ezek az előkészületek hogyan zajlanak - erről sosem olvastam még sehol.

Érdekes volt András, mint kiváló Faerie-játékos "tollából" olvasni, hogy ő bizony kitiltaná T2-ről a Bitterblossom-ot. Nem tudom eldönteni, hogy a pénzfeldobás-jellegű nyerési esély a jobb, vagy az, amikor a paklik körbeverik egymást - mindkét esetben sok múlik a szerencsén.

Kimondottan jó volt olvasni, hogy András miért az Esper-t választotta a draft esetében:
Idézet:
Ennél az asztalnál úgy gondoltam, hogy többen megpróbálnak majd 5 színű decket szedni, ugyanis ez a legújabb terméke a közös amerikai/japán iskolának. (A sejtésem be is igazolódott.)

Ez belső intuíció volt, vagy apró jelekből lehetett erre következtetni? Esetleg elcsíptél némi információmorzsát, ami alapján így gondoltad?

Üdítő volt látni a paklitokban a Deathmark-ot és a Razormane Masticore-t (András, Feri, kíváncsian várom a magyarázatot, hogy miért döntöttetek a Deathmark mellett az Infest ellenében).

1. Köszi a gratulációt.
2. Én kivittem az összes ritka lapomat, és a várhatóan szükséges egyebeket. Emellett itthonról is kölcsönöztünk. Ezúton köszönet mindenkinek, aki segített. T2-re volt összerakva kithkin, vörös is a faerie mellett. T2-re pár lapot még vásároltak a srácok az utolsó pillanatban. Extendedre nem voltunk eleinte annyira biztosak. Volt több faerie pakli is összerakva, de zoo-ból is volt több garnitúra, és Feri hozott all in red-et is. Extendedre is volt némi lapbeszerzés. Egyébként a nulladik napon sikerült a helyszínen cserélgetni, ekkor a legtöbb hiányt pótoltuk.
3. Nekem kedves a szívemnek a bitterblossom kártya, de azért tiltanám ki a bitterblossomot, mert a legtöbb bannelés 2 legfontosabb feltétele teljesül rá:
a./ Igen nagy számban előfordul, és rombolja a paklik változatosságát
b./ Nagymértékben torzítja a játékkörnyezetet. A legtöbb matchup ekörül forog.
4. Egy kis pontosítás. Az első drafton espert szedtem, majd a második drafton, ahol sok amcsi/japó volt, ott szedtem nayát. Volt helyi info, mint ami mindig van a draftokkal, illetve a constructed formátumokkal kapcsolatban. Mivel mindig találkozom egy-két ismerős arccal, és az ismerettségeimet amúgy is bővítenem a helyszínen, ezért mindig csurrant cseppen egy pár infomorzsa. A csapok akkor nyílnak meg igazán, ha az ember tud érte cserébe valamilyen csereinfót felajánlani. A német, és a szlovák csapattal elég sokat beszéltünk, de nekem az ausztálok is "közeli" forrást jelentettek, hiszen az egyik ausztrál bíró srácot már Sydneyből ismerem.
Volt a draft előtt egy olyan előző napi info, hogy az amcsik/japók esetében igen gyakori az, hogy majd mindenki espert vagy nayát akar szedni. Ekkor általában elég szarok lesznek a deckek, ha senki sem vált, de általában születik egy erős agresszív deck, míg az esperre pájázók közül az jár jól, aki mind az 5 színt meg tudja lovagolni. Emiatt úgy tippeltem az aztal összetételét látva, hogy a legjobb esélyeim:
a./ megpróbálok én lenni az az 1 szerencsés naya játékos
b./ erősen zöld-fehéret szedni (prémium leszedések előnyben), esetleg bant irányába elmenni, és elég gyors paklit építeni ahhoz, hogy az 5 színűeket, vagy az espereket időban agyonverjem.
6. A deathmarkot én szorgalmaztam. Arra lettem ugyanis figyelmes, hogy a thoughtseize igazán jó a kithkin ellen arra is, hogy az első körös lényét kidobassam. Ugyanis az első lény leszedése rengeteg időt ad. Továbbá olyan infokat szereztünk, ami szerint a fehér-zöld lieges verzió kerül előtérbe. Azon verzió ellen az infest semmit sem csinál. A token paklikról pedig nem érkezett jelentés. Miután láttuk a token paklikat, azután került vissza a sideba 2 infest a csapatkörre.
Vissza az elejére
randal
Wizard

HozzászólásElküldve: 07.Jan. 2009 22:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:
No, itt 5-8-nál sokat nem tettem volna magamra, amde jött 1 hihetetlen meccs:
Izreali játékos death-cloud. Lekever 5-re, úgy h ő kezd, majd én is követem, inkább. 5 vs 5.
Produkálunk egy igen izgalmas first gamét, amely fordulatos, egészen addig, amíg megfelelő pillanatban (3 smother után) kirakom a kismanót (teeg) kezébe adom a jittét és iszonyat küzdelmek közepette, kikerülgetve csapdáit 1-ben túlélve leütöm. Nyilván a kezében lehetett némi felhő meg garruk, meg ez-az, de ezek most nem kerültek kijátszásra
Aztán slaughter-pactet sideolva lever gyorsan (1-1), látok putrefyt is, csakhogy megnyugodjak h VAN mivel kezelje a gargadont...
Ami a harmadik játékban, komoly küzdés után 5? counterrel pihen, kezében 1 lap. Meg tudom csinálni, h maradjon 2 földem, és előugorjon, hát megcsinálom, ha beüt, akkor meghal. Persze putrefy van a kezében. Utána húz, vigyorog, death cloud, nem lesz se földem, se kezem, se permanensem, ellenfél 3-ban, én sokban. Elkezd ütni
treetoppal. Húzok: sacred foundry, passz.Jön, üt muta+village, passz.
Húzok: Mountain, passz. Jön, üt muta+treetop, 2-ben vagyok.
Jövök, dekkre rábaszás, és úgy lájköfákinprósan kihelyezek az asztalra egy helixet ...
Soha nem nyertem eddig VB-n-ekkorát-topdekkelve-ennyire-szükséges-pillanatban.
Lehet h nem is fogok többet. De EZ baromi jó érzés volt.

Hatalmas Gratok!!! ez volt a kedvenc része a beszámoloitoknak Very Happy
aztán a kérdések mert vannak ám!
teeg-nem engedem a 4-nél nagyobbat kithkin?
gargadon-nagy vagy a "kicsi"?
lehet ez másnak alap vagy nem toom de megnéztem azokat amik nem ugrottak be de így a legjobb töled(ek) megtudni valamit.
Nagyon köszi előre is a válaszokat.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése   Binder (0 cards)
Czygy
Wizard

HozzászólásElküldve: 08.Jan. 2009 09:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

randal írta:

Hatalmas Gratok!!! ez volt a kedvenc része a beszámoloitoknak Very Happy
aztán a kérdések mert vannak ám!
teeg-nem engedem a 4-nél nagyobbat kithkin?
gargadon-nagy vagy a "kicsi"?
lehet ez másnak alap vagy nem toom de megnéztem azokat amik nem ugrottak be de így a legjobb töled(ek) megtudni valamit.
Nagyon köszi előre is a válaszokat.

teeg ahogy tippeltél, a Gaddock Teeg. Gargadon pedig a Greater Gargadon
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése   Binder (0 cards) MSN Messenger
randal
Wizard

HozzászólásElküldve: 08.Jan. 2009 19:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És így hányadikok letettek?
Összetettben
külön külön?
a decked ZÚZÁS volt Twisted Evil
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése   Binder (0 cards)
Czygy
Wizard

HozzászólásElküldve: 08.Jan. 2009 20:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

randal írta:
És így hányadikok letettek?
Összetettben
külön külön?
a decked ZÚZÁS volt Twisted Evil

http://www.wizards.com/magic/magazine/article.aspx?x=mtg/daily/eventcoverage/worlds08/welcome

itt megtalálod a válaszokat.
Vissza az elejére
guldor
Apprentice

HozzászólásElküldve: 11.Jan. 2009 22:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most mi van a leendő versenyekkel? Valaki írhatna, akinek van vmi infója.
Vissza az elejére
DBebe
Apprentice

HozzászólásElküldve: 12.Jan. 2009 08:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

guldor írta:

Olvastam hogy Artúr kissé összerúgta a port a Holdfénnyel és ezért most nem szervez versenyt.

Erről nem lehetne egy kicsivel több infót megtudni? Mi történt pontosan? Hogyan tovább? Mik a lehetséges megoldások?

MÁS:
A tavalyi nemzeti bajnokságon két játékos ki lett zárva. Ezzel kapcsolatban is érdeklődnék - ha az ügy nem fórumra való, jöhet az infó U2U-ban is.

Fehérvár "messze" van Pesttől ebből a szempontból, így ami Pesten közszájon forog és mindenki tud vagy hallott róla az nem jut el ide Fehérvárra, ezért is kérdezném hogy tulajdonképpen mi történt.
Vissza az elejére
randal
Wizard

HozzászólásElküldve: 12.Jan. 2009 09:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én viszonylag közel lakom Pesthez(18km),de nem is tudtam ilyesmiről,szóval te Fehérváron már jobban értesült vagy! Smile
Vissza az elejére
DBebe
Apprentice

HozzászólásElküldve: 12.Jan. 2009 09:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

randal írta:
Én viszonylag közel lakom Pesthez(18km),de nem is tudtam ilyesmiről,szóval te Fehérváron már jobban értesült vagy! Smile

Azért azt is vedd figyelembe hogy évek óta Magic-ezem és folyamatosan követem az eseményeket, próbálok "naprakész" maradni a MAGIC világában, annak is elsősorban a Standard (T2) formátumában érzem magam otthon, mert ezt ismerem behatóbban, ebben a formátumban játszom magam is - ennek több oka is van, ezek közül az egyik az, hogy ez a környezet biztosított Fehérváron, míg a "régebbi" formátumok, khmmm, kevésbé népszerűek.

Biztos vagyok benne, hogy a pesti mag csípőből vágja a feltett kérdéseimre a választ (már csak azért is, mert ők is részt vettek a nemzeti bajnokságon, másrészt hegyigab - ha jól tudom - maga is bíróként jeleskedett eme rangos hazai eseményen, tehát ő aztán pontosan tudja, hogy mi is történt valójában...
Vissza az elejére
randal
Wizard

HozzászólásElküldve: 12.Jan. 2009 10:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hel!
Szerintem akkor írj neki priviben,lehet szégyenlős,vagy nem ér most rá.Viszont privát üzenetet rögtön látni fogja és én úgy vettem észre,hogy jó szemmel nézi az érdeklődést.
Én is szeretném megmérettetni magam T2-őn, Sealed-en,meg Draftott is megpróbálnám Smile .Valószinüleg Extented,Vintage és Legacy-n nem nagyon rúgnék labdába(lapok hiánya)leginkább Rolling Eyes
Vissza az elejére
Czygy
Wizard

HozzászólásElküldve: 12.Jan. 2009 11:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

DBebe írta:
randal írta:

Azért azt is vedd figyelembe hogy évek óta Magic-ezem és folyamatosan követem az eseményeket, próbálok "naprakész" maradni a MAGIC világában, annak is elsősorban a Standard (T2) formátumában érzem magam otthon, mert ezt ismerem behatóbban, ebben a formátumban játszom magam is - ennek több oka is van, ezek közül az egyik az, hogy ez a környezet biztosított Fehérváron, míg a "régebbi" formátumok, khmmm, kevésbé népszerűek.

Biztos vagyok benne, hogy a pesti mag csípőből vágja a feltett kérdéseimre a választ (már csak azért is, mert ők is részt vettek a nemzeti bajnokságon, másrészt hegyigab - ha jól tudom - maga is bíróként jeleskedett eme rangos hazai eseményen, tehát ő aztán pontosan tudja, hogy mi is történt valójában...

Hát igen, az érintettek után Gabi tudja leginkább, hogy mi is volt a nemzetin, tekintve, hogy ő észlelte a dolgot, amiért egyik játékost kizárták.(megvesztegetési kísérlet) A másik játékos saját butasága miatt lett kizárva, mert bírónak hazudni, akármenyire csak jó fej akarsz is lenni a másikkal, kizárással jár.
Vissza az elejére
Czygy
Wizard

HozzászólásElküldve: 12.Jan. 2009 11:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

DBebe írta:
guldor írta:

Olvastam hogy Artúr kissé összerúgta a port a Holdfénnyel és ezért most nem szervez versenyt.

Erről nem lehetne egy kicsivel több infót megtudni? Mi történt pontosan? Hogyan tovább? Mik a lehetséges megoldások?

MÁS:
A tavalyi nemzeti bajnokságon két játékos ki lett zárva. Ezzel kapcsolatban is érdeklődnék - ha az ügy nem fórumra való, jöhet az infó U2U-ban is.

Fehérvár "messze" van Pesttől ebből a szempontból, így ami Pesten közszájon forog és mindenki tud vagy hallott róla az nem jut el ide Fehérvárra, ezért is kérdezném hogy tulajdonképpen mi történt.

Majd az érintett (Artúr) személyesen, ha úgy gondolja, hogy ez másokra is tartozik.
Vissza az elejére
Broki
Wizard

HozzászólásElküldve: 12.Jan. 2009 17:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

guldor írta:

Amiről én tudok nyilatkozni:
A Szellemlovasban a következő három hétben a tavaly nagy sikert aratott Szellemlovas bajnokság fog megrendezésre kerülni immár 2-ik alkalommal.
Ez azt jelenti, hogy a következő 3 hétben minden héten csütörtökön 18:00-tól valamilyen formátumú verseny lesz. 3 hét 3 különböző formátum. (Draft, Standard, Extended) A sorrend még nem fix, ez holnap estére fog kiderülni, amikorra igyekszem ide a honlapra is feltenni az infókat Artúr segedelmével.
MIndegyik versenyen a szokásos nevezés + 200 Ft lesz, mely 200 Ft-okat a végső győztes fogja megkapni készpénzben. A versenyeken normál díjazás is lesz, értsd indulónként 1 booster az alapba.

Ennyi így hirtelen, holnap este jönnek a részletek!

Üdv,
Broki
Vissza az elejére
Czygy
Wizard

HozzászólásElküldve: 13.Jan. 2009 10:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Broki írta:
guldor írta:

Amiről én tudok nyilatkozni:
A Szellemlovasban a következő három hétben a tavaly nagy sikert aratott Szellemlovas bajnokság fog megrendezésre kerülni immár 2-ik alkalommal.
Ez azt jelenti, hogy a következő 3 hétben minden héten csütörtökön 18:00-tól valamilyen formátumú verseny lesz. 3 hét 3 különböző formátum. (Draft, Standard, Extended) A sorrend még nem fix, ez holnap estére fog kiderülni, amikorra igyekszem ide a honlapra is feltenni az infókat Artúr segedelmével.
MIndegyik versenyen a szokásos nevezés + 200 Ft lesz, mely 200 Ft-okat a végső győztes fogja megkapni készpénzben. A versenyeken normál díjazás is lesz, értsd indulónként 1 booster az alapba.

Ennyi így hirtelen, holnap este jönnek a részletek!

Üdv,
Broki

A lustaság fél egészség (2-ik) Smile . Részvétel nyílvánvaló Wink . Pláne, ha végre visszakapom a lapjaimat Lampért Csabitól... Evil or Very Mad
Vissza az elejére
randal
Wizard

HozzászólásElküldve: 15.Jan. 2009 22:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hel!
Holdfény Draft

helyszín: Holdfény - Budapest (1075 Bp. Wesselényi u. 12.)
időpont: 2009. január 17. 10:00
formátum: Booster draft
nevezés: 2800 Ft
díjazás: indulónként 1 booster a nyeremény alapba plusz foil FNM kártya az első két helyezettnek
Az lenne a kérdés hogy:Miből draftolnánk?és kik jönnének?
köszi a válaszokat!
Üdv
Vissza az elejére
Horváth Tamás
Master Wizard

HozzászólásElküldve: 16.Jan. 2009 18:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gondolom Alara. Jó lenne visszaszoktatni ide a Holdfényt, ahelyett, hogy a saját honlapjukra teszik fel a versenyeket. Itt minden megvolt 1 helyen.
Vissza az elejére
randal
Wizard

HozzászólásElküldve: 16.Jan. 2009 18:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jó lenne mert nem írtak ki semmit csak hogy Draft az jó éccakát!
Ezért kérdezem,mert SoA-ra így elmennék kipróbálni legalábbis szívesebben.
Köszi az infót!
Vissza az elejére
HoldfenyFantasy
Apprentice

HozzászólásElküldve: 22.Jan. 2009 11:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Hatvani Péter (Pöt) vagyok, a Holdfény Fantasy kft. új versenyszervezője magichez és WoW-hoz. Eddig Artúr mellet csak a yugioh versenyeket tartottam, de mivel Artúr már nem dolgozik itt, ezért átszállt rám az ő felelősségi köre is. Mint már azt a prereleaseünk hozzászólásaiban említettem, még új vagyok a magic világában, de szándékomban áll minél hamarabb beletanulni a dologba, hogy zökkenőmentesen folytatódhassanak a dolgok. Olvastam, hogy sokatokat érdekel, milyen boosterekből lesznek a draftok, stb., ezért kiírtam minden versenyünkhöz, melyeket megtekinthettek a www.holdfenyteam.hu oldalon a versenynaptárban. Hegyi Gabival is felvettem a kapcsolatot, hogy rakja fel erre az oldalra is a versenyeinket, mivel nem kaptam ehhez jogot. Fel is rakta őket, ezúttal köszönöm is a gyorsaságát, viszont azóta megváltozott pár dolog a kiírásokban (ár, több információ), amiket elküldtem neki, csak még nem volt ideje felrakni ide.
Ezért kérlek titeket, hogy nézzétek meg a holdfény honlapján a versenykiírásokat, mert ott mindig a legfrissebb információkat olvashatjátok.
A versenyek témához még annyit hozzátennék, hogy 140 nm-es, nagyon kultúrált versenyterünkben akár 100 fő is elfér kényelmesen, úgyhogy hely az mindig lesz. Árainkat próbáljuk mindig a lehető legalacsonyabb szinten tartani, hogy ezzel is kedvezzünk nektek és mindig van raktáron elég booster.

További kérdésekkel nyugodtan forduljatok hozzám a pot@holdfenyteam.hu címen.

Tehát mégegyszer, a gyengébbek, illetveazok kedvéért, akik egyből a végére ugranak Very Happy : www.holdfenyteam.hu (versenynaptár) és pot@holdfenyteam.hu
Vissza az elejére
randal
Wizard

HozzászólásElküldve: 22.Jan. 2009 14:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hel!
Hát nem véletlenül zaklattalak titeket,és köszi,hogy így kiírtátok.
Esetleg DCI számos ügyről valami fejlemény?
Vagy az lenne a legegyszerűbb hogy újat kérjek?
Confused
Vissza az elejére
hegyigab
Gazda

HozzászólásElküldve: 22.Jan. 2009 15:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Czygy írta:
DBebe írta:
ha jól tudom - maga is bíróként jeleskedett eme rangos hazai eseményen, tehát ő aztán pontosan tudja, hogy mi is történt valójában...

Hát igen, az érintettek után Gabi tudja leginkább, hogy mi is volt a nemzetin, tekintve, hogy ő észlelte a dolgot, amiért egyik játékost kizárták.(megvesztegetési kísérlet) A másik játékos saját butasága miatt lett kizárva, mert bírónak hazudni, akármenyire csak jó fej akarsz is lenni a másikkal, kizárással jár.

Tamas tokeletesen osszefoglalta a tortentek lenyeget. Ennel tobbet nem tudok mondani en sem.

De mas szavakkal leirhatom ugyanazt, kihangsulyozva a sajat velemenyemet az ilyen szituaciokkal kapcsolatban. Ime:

Ha valaki arra keri az ellenfelet, hogy adja le neki a meccset valamely - akar konkretan meg sem jelolt - juttatasert cserebe, az a "bribery" (azaz megvesztegetes bunebe esik, amelyert a kizaras az egyetlen kiszabhato buntetes.

En szemely szerint rendkivul sportszerutlennek itelem azt a jatekost, aki felteszi a kerdest az ellenfelevel es a tobbi jatekossal szemben is. (Es a jovoben is habozas nelkul ki fogom zarni ezeket a szemelyeket a versenyeken, ahol biro vagyok.)

Az ellenfelevel szemben sportszerutlen, mert olyan helyzetbe hozza kerdesevel, amelybol a megkerdezett jatekos nem tud tisztan kikerulni! Ugyanis ha jelzi a biroknak - amit a szabalyok ertelmeben tennie kell - akkor a kerdezo jatekos (es a cimborai) "arulonak" illetve egyeb nem tul elegans tenyezoknek titulalhatjak.
Ha nem jelzi es elfogadja az ajanlatot, ugy minden a versenyen szereplo jatekost megkarosit azzal, hogy hamis eredmeny kerul be a rendszerbe.
Ha nem jelzi es nem is fogadja el, akkor pedig sajat magat "szidhatja", hogy egy azonnali gyozelmet veszit azzal, hogy "megprobal jofej maradni".

A nemzetin a srac - ahogy Tomi irta - nem fogadta el az ajanlatot, hanem jatszani kezdtek. Majd amikor megkerdeztuk, hogy mi tortent, nem az igazsagot mondta el.

Mindket esetre nagyon egyenes iranyt mutat a Penalty Guidelines, igy azt tettuk amit ilyenkor tenni kell, kizartuk mindket jatekost.

Csovi, Gabor
Vissza az elejére
Iron1
Apprentice

HozzászólásElküldve: 21.Jún. 2009 20:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Járatlan vagyok a Magic versenyekben, így az lenne a kérdésem, hogy lesz-e a prágai Grand Prix-revalamilyen qualifier, illetve ha igen, annak mi szokott a nyereménye lenni? (Kiutazási támogatás vagy csak pár bye?)
Vissza az elejére
Horváth Tamás
Master Wizard

HozzászólásElküldve: 21.Jún. 2009 22:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Báj van, money nincs. Very Happy
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Riportok, versenyek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.