verseny vs. baráti játék

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kezdőknek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
doommaker79
Apprentice

HozzászólásElküldve: 16.Ápr. 2012 10:17    Hozzászólás témája: verseny vs. baráti játék Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Abból a szempontól abszolút kezdőnek tartom magam, hogy még soha nem játszottam versenyeken, ill. számomra idegen emberekkel. Több év után most újra elkezdtem játszani VÉGRE SAJÁT KÁRTYÁKKAL, és nem kevés pénzért vettem egy halom lapot, köztük több drága, igen tápos lapokat is.

A kérdésem az lenne, hogy vannak olyan lapok, amiket nem lehet használni versenyen? Szeretnék elmenni egyszer egy versenyre (felkészültem rá, hogy lealázzanak a profik! Very Happy ). Raktam össze olyan paklikat, amik eléggé verseny gyanúsak és nem igazán baráti összejövetelre való. Van valahol a neten egy lista azokról a lapokról, amiket ne is vigyek versenyre?

Továbbá: pakliösszerakás. Egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy jókat rakok össze. Mit ajánlotok versenyre? Egyszínű? Többszínű? Egy 3 színű pakli összerakásakor mi legyen a szempontom? Szeretnék még ezen a téren is sokat tanulni, legjobb lenne látnom egy-egy versenyt, játékot mielőtt kiállok én is. Hol tudnék megnézni ilyet mostanában? Vannak Pesten klubbok, ahol rendszeresen megy a játék és be lehet csatlakozni?

Köszi előre a válaszokat!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése   Binder (0 cards)
hegyigab
Gazda

HozzászólásElküldve: 16.Ápr. 2012 14:05    Hozzászólás témája: Re: verseny vs. baráti játék Hozzászólás az előzmény idézésével

doommaker79 írta:
Sziasztok!

Abból a szempontól abszolút kezdőnek tartom magam, hogy még soha nem játszottam versenyeken, ill. számomra idegen emberekkel. Több év után most újra elkezdtem játszani VÉGRE SAJÁT KÁRTYÁKKAL, és nem kevés pénzért vettem egy halom lapot, köztük több drága, igen tápos lapokat is.

A kérdésem az lenne, hogy vannak olyan lapok, amiket nem lehet használni versenyen? Szeretnék elmenni egyszer egy versenyre (felkészültem rá, hogy lealázzanak a profik! Very Happy ). Raktam össze olyan paklikat, amik eléggé verseny gyanúsak és nem igazán baráti összejövetelre való. Van valahol a neten egy lista azokról a lapokról, amiket ne is vigyek versenyre?

Továbbá: pakliösszerakás. Egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy jókat rakok össze. Mit ajánlotok versenyre? Egyszínű? Többszínű? Egy 3 színű pakli összerakásakor mi legyen a szempontom? Szeretnék még ezen a téren is sokat tanulni, legjobb lenne látnom egy-egy versenyt, játékot mielőtt kiállok én is. Hol tudnék megnézni ilyet mostanában? Vannak Pesten klubbok, ahol rendszeresen megy a játék és be lehet csatlakozni?

Ha tapasztalatlan vagy versenyzésben, alegjobb első lépés egy frissenbontott paklis versenyen részt venni. ápr.28-án lesz egy ilyen verseny, ahol ott van kb. 60 játékos, akiktől tudsz infót gyűjteni szinte bármiről.
Ez egy prerelease lesz, azaz az új kiadás lapjaival itt lehet először játszani. Mi is az a prerelease? Ld. link
http://www.wizards.com/Magic/Magazine/Article.aspx?x=mtgcom/events/prereleases

Erről a konkrét versenyről info itt:
http://www.mtgportal.hu/turnaje.php?vTurnajID=973
Vissza az elejére
Nil
Apprentice

HozzászólásElküldve: 17.Ápr. 2012 09:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Frissen bontott verseny tényleg ajánlott Smile

Tiltott lapok a formátumtól függenek, ezekről bővebb információt itt találni:

http://www.wizards.com/Magic/TCG/Resources.aspx?x=mtg/tcg/resources/formats-sanctioned

(kis hazánkban a bontott/drafton túl leginkább Standard és elvétve Modern akad, valamint Commander/EDH, amihez pedig itt akadnak a tiltott lapok: https://docs.google.com/file/d/0B9aMPyvpBFB-MTIzNGMwZWEtMjExYi00YWRjLWEzZTUtNTZlYjlhNDE4ZjIz/edit?pli=1 )

Top paklilistákat pedig akár formátum szerint pl. itt lehet nézegetni:

http://magic.tcgplayer.com/
Vissza az elejére
setigiraldo
Apprentice

HozzászólásElküldve: 14.Máj. 2012 15:15    Hozzászólás témája: Barátságosat játszánék valakivel!! Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok. Sebastian vagyok és évekkel ezelőtt sokat játszottam, de abba hagytam. Újra szeretnék játszani, csak....minden kátyámat eladtam.

Ha valakinek van kedve vagy ideje, és szeretne csak úgy játszani, akkor szóljon!!
ja....az is jó lenne ha lenne 2 deck-je, mivel nekem nincsenek kártyáim!

az e-mailem: setis01@hotmail.com
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése   Binder (0 cards) MSN Messenger
setigiraldo
Apprentice

HozzászólásElküldve: 14.Máj. 2012 15:37    Hozzászólás témája: Re: verseny vs. baráti játék Hozzászólás az előzmény idézésével

doommaker79 írta:
Sziasztok!

Szia!

Sokaig játszottam versenyeken kint kolumbiában és elég jó voltam benne. Abba hagytam a magic-ot egy pár évvel ezelőtt, de szeretnék újra bele merülni. Szivesen segítek a lapok meg a kombinációk kiválásztásában és közben tudnánk játszani és gyakorolni csak úgy szorákozásból. Ha érdekel ez az email címem: setis01@hotmail.com.

Sebastian
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése   Binder (0 cards) MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kezdőknek Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.